Текстури декоративної косметики: що, з чим та як?

Матові, кремові, металік, шимер… Гучні заголовки та привабливі описи стимулюють нас постійно поповнювати свій «арсенал» декоративної косметики. Це правильно, адже чим більше розмаїття засобів – тим більше простору для творчості. Проте візажне мистецтво, як і будь-яка наука, базується на кількох фундаментальних постулатах, знання яких допоможе завжди отримувати очікуваний результат від плодів твоєї фантазії.

Матові, металічні та сяючі – характеристики текстури, що найчастіше стосуються тіней.

Матові – «плаский колір» без сяйва, переливів чи мерехтіння. Найкращий варіант для простих, натуральних образів. Такі тіні допомагають скоригувати чи підкреслити форму очей, адже, зазвичай, мають насичену пігментацію та добре розтушовуються, легко міксуючись одні з одними. Матові текстури личитимуть представницям будь-якої вікової категорії, адже не створюють акценту на зморшках та лініях навколо очей/ на повіках.

Слід пам’ятати, що такій текстурі властиве осипання та скочування, а тому для гарантії стійкості слід користуватися основою під тіні.

Тіні з ефектом шимеру містять у своєму складі маленькі часточки, що відбивають світло. Вони мають напівпрозоре покриття з ефектом легкого мерехтіння, сяяння та переливів. Завдяки легким текстурам ці тіні не скочуються у складках, а тому пасують до зрілої шкіри. При цьому слід бути обережною з кількістю шарів та насиченістю кольору: перелив має лише злегка освіжати погляд. 

Металічні тіні або тіні з ефектом фольги яскраві та сяючі, зазвичай, повторюють візуальні характеристики якогось металу (срібло, золото тощо) та створюють святковий образ. Такі тіні можуть підкреслювати дрібні зморшки, а тому їх не радять використовувати жінкам старшого віку. З тієї ж причини металічні тіні краще залишати в межах рухомої повіки: вихід за межі може підкреслити певні недосконалості шкіри. При нанесенні такі текстури краще «вбивати» у шкіру, аніж тушувати. Для створення максимально розкішних образів поєднуй із матовими текстурами.

Кремова та суха – більш універсальні характеристики текстур, що підійдуть до різних декоративних засобів.

Кремові текстури краще використовувати власницям сухої шкіри. Вони не скочуються та не утворюють грудочок, не осипаються. Для нанесення обирають пензлі зі штучним ворсом, адже вони не вбирають у себе засіб та краще його розтушовують. Також підійде б’юті-блендер або ж просто пальці (у випадку з тінями). Враховуй, що кремові засоби не слід використовувати у спеку, а ще їх важко змішувати між собою.

Сухі текстури навпаки пасуватимуть більш жирній шкірі, їх легко розтушувати та проконтролювати бажану інтенсивність кольору. Однак сухі засоби потребують якісного праймера, аби максимально проявляти свої властивості.

Пам’ятай: спочатку кремові, потім – сухі! Це правило діє як для макіяжу очей, так і для макіяжу обличчя.

Готова експериментувати? Косметика Mary Kay® забезпечать тобі повний спектр текстурних емоцій та зарядять натхненням на б’юті-експерименти!
Запитуй у свого б'юті-експерта "Мері Кей"