Пензлі для макіяжу: які та для чого

Якісні пензлі – це твої чарівні палички, що допоможуть створити будь-який макіяж. Та для багатьох залишається загадкою, які пензлі для макіяжу краще обрати, які з них базові, а які для конкретних технік. Якщо в цьому розібратися, нанесення макіяжу стане простим, швидким, цікавим та ще й різноманітним. До того ж деякі техніки (наприклад, контуринг, бейкінг або smoky eyes) не вийде освоїти без правильного набору пензлів.

Які бувають пензлі для макіяжу?

Можна вирізнити базові пензлі для макіяжу (ті, які варто завжди мати в косметичці) та спеціальні (для особливих образів).

Основний набір пензлів для макіяжу:

пензель для пудри Mary Kay

Пензель для рум'ян Mary Kay

Пензель для нанесення тіней Mary Kay

Пензель для надання очам акценту Mary Kay

Пензель для розтушовування тіней Mary Kay

Пензлі, які варто мати у косметичці для створення особливого макіяжу:

Спонж б'юті-блендер Mary Kay

Пензель для нанесення оcнови під макіяж Mary Kay

Пензель для мінеральної пудри Mary Kay

Пензель для нанесення кремових тіней Mary Kay

Пензель для брів/Підводка для очей Mary Kay

Якщо ти за мобільність та компактність:

Косметичні спонжі Mary Kay

    Аплікатори для тіней Mary Kay

  Компактний пензель для рум'ян Mary Kay

З чого виготовляють пензлі для макіяжу?

Усі косметичні пензлі виробляються з натурального або штучного ворсу. Не можна сказати, що якісь ворс кращий або гірший. Просто є деякі особливості у сфері застосування, у техніці нанесення різних текстур. Всі пензлі відрізняються жорсткістю та щільністю нанесення косметики.

Натуральний ворс більш пористий, а тому затримує косметику між щетинок і подає її на шкіру поступово, а отже косметика лягає тонким шаром. Штучний ворс щільніший і тому макіяж пензлями зі штучного ворсу видається більш інтенсивним. Часто створюють мікс з ворсу тварин та штучного ворсу, щоб досягти оптимальної щільності пензлів.

Штучний ворс нейтральний до шкіри, в той час, як натуральний ворс може викликати алергію. За штучними пензлями легше доглядати, вони менш вибагливі. В них менш забивається косметика.

В арсеналі професійних візажистів є й ті, й інші пензлі, які допомагають зробити якісний макіяж різними текстурами косметики та у різній техніці.

Для виготовлення натуральних пензлів використовують ворс таких тварин, як:

Для виготовлення пензлів зі штучного ворсу використовують синтетичні матеріали (нейлон, таклон тощо).

Професійні пензлі для макіяжу відрізняються якістю ворсу та якістю виготовлення. Обираючи пензлі, звертай увагу на те, наскільки щільно набитий пензель. Фіксація ворсу на ручці має бути міцною. Ворс має бути більш тонким на кінчиках, ніж в основі, щоб не залишати розводів косметики та не подразнювати шкіру. Найліпше пензлі тримати у футлярі, особливо під час поїздок та подорожей.

Очищувальний засіб для пензлів Mary Kay

Високоякісні пензлі Mary Kay® допоможуть тобі досягти майстерності професійного візажиста.

Як та чим мити пензлі?

Тримай пензлі для макіяжу в чистоті, щоб вони служили тобі довго. Доглядати за пензлями досить легко. Більшість пензлів можна мити відповідно до частоти застосування. Наприклад, ти наносиш пудру та рум’яна щодня, тож мити пензлі варто щонайменше щотижня.

Деякі пензлі потребують миття одразу після використання.  Наприклад, б’юті-блендер, пензель для нанесення кремових тіней. Рідкі та кремові текстури мають властивість засихати, а тому помити пензлі пізніше буде більш проблематично. Так само й з пензлями для тіней, якими ти щільно наносила темні тіні для повік. Їх варто мити одразу.

Професійні візажисти використовують спеціальні засоби для очищення пензлів. Вони бувають двох типів:

Очищувальний засіб для пензлів Mary Kay® підходить для щоденного очищення пензлів. Він вдало справляється з брудом як на пензлях з натурального, так і зі штучного ворсу. Завдяки мікророзпиленню, засіб не лишає пензель мокрим та дозволяє користуватися ним вже за декілька секунд після очищення.

Як доглядати за пензлями Mary Kay®

Рекомендується очищувати пензлі після кожного використання. Намочи щетину теплою водою, налий м'який миючий засіб у долоню (можеш використовувати мило для чутливої шкіри) та круговими рухами промий пензель. Добре сполосни. Промокни пензель
чистим рушником, вирівняй та розташуй сохнути щетинками донизу. Ніколи не суши пензлі щетинками доверху, оскільки вода може просочуватися в основу та послаблювати кріплення. З гігієнічних міркувань рекомендуємо використовувати окремий пензель для кожного засобу.

Ти можеш звернутися до Консультанта з краси «Мері Кей» з проханням протестувати пензлі та обрати для себе набір пензлів для макіяжу, який ти з задоволенням використовуватимеш. Якщо в тебе ще немає Консультанта з краси, шукай його на мапі свого міста.