Ретинол. Що це таке і для чого він потрібен шкірі?
Обдумуєш, чи потрібен тобі ретинол у догляді за шкірою? Давай з'ясуємо. Якщо ти хочеш зменшити ознаки старіння та простимулювати оновлення нових поверхневих клітин, то так, потрібен. Однак це не так просто. Недостатньо придбати перший ліпший крем з ретинолом, нанести його на шкіру та дати поглинутися. Ефективність засобу, стан шкіри та твій спосіб життя – все це треба враховувати, оновлюючи шкіру обличчя ретинолом.
Mary Kay відповідає на найчастіші запитання про ретинол, даючи рекомендації, як обрати найкращий варіант засобу з ретинолом для себе.
-
Що таке ретинол?
Ретинол є похідним вітаміну А. Організм природним чином виробляє вітамін А з продуктів, які ми їмо, і це вважається критичним для здорового розвитку клітин. Організм перетворює бета-каротин з таких рослин, як морква та шпинат, у вітамін А. Він використовує його для підтримки здорової імунної системи, репродуктивної системи, зору та росту клітин. Ретиноїди використовуються для вирішення проблем зі шкірою, таких як вугри, зморшки та дефіцит колагену. Місцеве застосування ретинолу може допомогти поліпшити стан структурної цілісності шкіри завдяки підтримці природного виробітку колагену та еластину, а також покращенню клітинного обміну. Багато дерматологів вважають ретинол дуже цінним інгредієнтом як для запобігання, так і для зменшення видимих ознак старіння. Це один з найефективніших ретиноїдів, який ти можеш використовувати без призначення лікаря. До сімейства ретиноїдів входять ретинол, ретиноєва кислота, третиноїн, ретинілпальмітат, ретиніллінолеат та ретинілацетат. Все це медична термінологія. Просто запам’ятай, що якщо знайдеш щось із зазначеного на упаковці засобу як інгредієнт, то знай, що він містить ретиноїд. Деякі версії ретиноїдів менше подразнюють шкіру, і тому частіше зустрічаються у засобах для догляду за шкірою.
-
Ретинол і ретиноїди – це різні поняття?
Існують різні типи ретиноїдів, а ретинол – це як раз тип ретиноїдів. Як ми згадували вище, ретинол – похідний вітаміну А, який наша шкіра перетворює в ретиноєву кислоту, щоб забезпечити шкірі антивіковий захист. Щоб придбати більшість засобів з ретинолом, рецепт не потрібен, але засоби з деякими ретиноїдами та в певній концентрації вимагають направлення лікаря.
-
Як працює ретинол?
При місцевому застосуванні ретинолу шкіра перетворює його в ретиноєву кислоту. Після перетворення він стимулює вироблення колагену і оновлення клітин. Спочатку розроблений у 1970-х роках для боротьби з прищами, ретинол сьогодні вважається одним з найкращих доступних інгредієнтів для запобігання старінню. Було доведено, що він зменшує появу тонких ліній зморшок, сприяє вирівнюванню тону шкіри, розгладжує шкіру та освітлює темні вікові плями. Ретинол підтримує вироблення природного колагену та еластину, покращуючи зовнішній вигляд шкіри. Колаген – це білок, також відомий як «будівельний матеріал шкіри», кількість якого може зменшуватися з віком, а також під впливом сонця. Поповнення цього білка має вирішальне значення для збереження молодого вигляду шкіри. Крім того, ретинол стимулює відновлення поверхневих клітин шкіри, тому вона може мати навіть більш пружний вигляд, аніж це було, коли ти була молодшою.
Разом з тим, при використанні ретинолу або ретиноїдів існує певний компроміс. Застосування ретиноїдів або певної концентрації ретинолу, що відпускаються за рецептом, дають результати швидше, але вони діють досить агресивно. Сухість, почервоніння та подразнення шкіри – звичайна реакція в таких випадках. Ретинол нижчого рівня концентрації – це чудовий баланс для отримання всіх бажаних переваг для шкіри. Все, що необхідно, – це дотримуватися певних вказівок у використанні засобу.
-
Чому потрібно додати ретинол до щоденного догляду за шкірою?
Навіть якщо зараз ти ретельно доглядаєш за своєю шкірою, ти можеш додати в б’юті-рутину чистий ретинол. Багато дерматологів вважають ретинол інгредієнтом-«золотим стандартом» для запобігання та усунення видимих ознак старіння, оскільки ретинол підтримує процес оновлення клітин шкіри, а також природний виробіток колагену. Введення ретинолу не позбавляє шкіру потреби в очищенні та зволоженні, а також у вітамінах, антиоксидантах та пептидах, передбачених твоїм щоденним доглядом за шкірою, але використання ретинолу щовечора може надати додаткову підтримку твоїй шкірі.
-
Який засіб з ретинолом обрати?
Якщо ти ніколи не використовувала ретинол, радимо почати з безрецептурного ретинолу, де рівень концентрації не дуже високий. Якщо твоя шкіра може впоратися з безрецептурним ретинолом, ти також можеш поговорити зі своїм дерматологом про те, чи безпечні для тебе рецептурні ретиноїди.
Май на увазі: у разі вагітності або вигодовування грудьми слід уникати використання обох варіантів засобу взагалі. Хоча немає такого дослідження, яке б підтвердило, що місцевий ретинол або ретиноїди викликають вроджені дефекти у дітей, все ж не рекомендується використовувати їх в таких випадках. Також якщо ти намагаєшся завагітніти, поки що використовуй засоби без ретинолу.
Що робити для максимально ефективного використання ретинолу?
Для досягнення найкращих результатів використовуй засоби з ретинолом на ніч. Після ретинолу шкіра схильна до сухості, тому необхідно наносити зволожувальний засіб, щоб збалансувати догляд.
Використання ретинолу може сприяти підвищенню чутливості до сонця. Оскільки використання ретинолу прискорює оновлення нових клітин шкіри, важливо наносити сонцезахисний крем широкого спектра дії, проводячи тривалий час на відкритому повітрі. SPF-захист – це все ще найкраще, що ти можеш зробити, щоб уберегти шкіру від пошкоджень. Після нанесення усіх ранкових засобів для шкіри нанеси крем з SPF 30 або вище і надягни капелюх, щоб зробити собі тінь навколо обличчя та шиї. В іншому випадку, нові пошкодження сонцем можуть звести нанівець переваги, які чистий, потужний ретинол надає твоїй шкірі.
-
Що буде, якщо припинити використання ретинолу?
Хоча ретинол допомагає запобігати та зменшувати видимі ознаки старіння, тобі доведеться постійно використовувати засіб, щоб насолоджуватися результатами. Якщо ти припиниш використання засобу, оновлення клітин шкіри природним чином сповільниться. Видимі ознаки старіння, раніше зменшені, можуть з’явитися знову.
Пам’ятай, оновлення шкіри ретинолом – це марафон, а не спринт. Тож дотримуйся цього принципу і не квапся, намагаючись побачити результати швидше. Невдовзі результати радуватимуть тебе щодня. Якщо ти бажаєш спробувати засоби з ретинолом Mary Kay®, звернись до свого Б’юті-експерта «Мері Кей», щоб вже у жовтні однією з перших протестувати інноваційну новинку дерматокосметики з ретинолом. Якщо ти поки не маєш власного б’юті-експерта, знайди його на мапі свого міста.