Проблема догляду за жирною шкірою — популярний запит, оскільки це поширене явище, яке наповнене великою кількістю хибних тверджень. Як і у питанні з сухою шкірою, жирна шкіра потребує правильного догляду та захисту. В цій статті ти можеш дізнатися все: від догляду за таким типом шкіри до специфіки нанесення макіяжу. І розібратися в цих питаннях допоможе Гіта Калахасті — Провідна наукова співробітниця відділу передових досліджень, наукових досліджень та наукової перевірки в "Мері Кей".

Молода жінка усміхається із заплющеними очима

Чому виникає жирність шкіри на обличчі та тілі?

Вироблення великої кількості шкірного сала сальними залозами — воскоподібної речовини, основною функцією якої є захист та зволоження шкіри — призводить до відчуття жирності шкіри та впливає на її зовнішній вигляд. Вікові гормональні коливання, генетика, навколишнє середовище та спосіб життя — основні чинники, які впливають на кількість вироблення шкірного сала.
Шар прозорої розсипчастої пудри на суцільному фоні

Як дізнатися, чи у мене жирна шкіра?

Маслянистий блиск та розширені пори — основні показники жирної шкіри. Окрім цього, надлишок шкірного сала може бути причиною для появи акне, закупорення пор чи висипок, а також спричиняти "скочування" макіяжу, який може виглядати "липким". Ти можеш легко дізнатися, чи маєш жирну шкіру за допомогою Серветок з матуючим ефектом Mary Kay®. Спочатку скористайся улюбленим очищувальним засобом, зачекай декілька годин після цього, а потім проведи тест за допомогою серветки. Приклади її до різних ділянок на обличчі. Вона ставатиме більш прозорою, оскільки буде поглинати надлишки жиру. Він буде збиратися з усього обличчя, якщо ти маєш жирний тип шкіри. При цьому, якщо в тебе комбінований тип шкіри, то надлишки жиру будуть збиратися лише з Т-зони (чоло, ніс та підборіддя).

Молода жінка з прямим темним волоссям дивиться в камеру зі злегка відкритою усмішкою та мерехтінням в очах

Чи можна запобігти надмірній жирності шкіри обличчя та тіла?

Тобі варто систематизувати свій догляд за шкірою. Він має 4 етапи, які універсальні для будь-якого типу шкіри: очищення, відлущення, зволоження та захист від сонця. Окрім того, ти маєш уникати засобів, що мають у своєму складі спирт, оскільки це може призвести до збільшення кількості виділень шкірного сала.
Напівпропозора розсипчаста пудра від Мері Кей, мазок вугільної маски та матової тональної основи TimeWise

Як позбутися жирної шкіри?

Насправді, неможливо позбутися жирної шкіри та й не варто цього робити. Шкірне сало збагачене ліпідами, які захищають та зволожують шкіру. Воно також містить вітамін Е та сквалан — важливі складові для здорової бар'єрної функції шкіри. Окрім цього, зазвичай такий тип шкіри має менше зморшок та вікових ліній! Однак, якщо жирна шкіра спричиняє тобі додаткові незручності, то є способи правильного догляду за нею.
Знімок зблизька, на якому зріла жінка вмиває обличчя руками, на щоках, носі та лобі є біла мильна піна

Як доглядати за жирною шкірою?

Маючи жирний тип шкіри, тобі, скоріш за все, не подобається надмірний блиск, який часто можна спостерігати в Т-зоні. Однак він також може бути і на всьому обличчі. Щоденна б'юті-рутина, яка включає в себе очищення, відлущення, зволоження та захист від сонця, можуть допомогти в догляді за таким типом шкіри. 

Шукай засоби з догляду, які призначені саме для жирної шкіри, а також очищувальні засоби та тоніки з в'яжучими речовинами. Окрім цього, ти можеш контролювати зайвий жирний блиск за допомогою використання Прозорої розсипчастої пудри та Серветок з матуючим ефектом Mary Kay®. Вони не зупинять вироблення шкірного сала, однак можуть допомогти створити матовий зовнішній вигляд шкіри.
Маска на основі вугілля для глибокого очищення шкіри обличчя Clear Proof® на однотонному тлі

Які засоби для догляду за жирною шкірою можете порекомендувати?

Зазвичай володарки жирного типу шкіри не надають переваги густим, насиченим кремам. Ці засоби не завдають шкоди, однак можуть спричиняти додатковий дискомфорт. Саме тому, гелеві очищувальні засоби (шукай засоби, що містять у своєму складі саліцилову кислоту!) та гелеві зволожувальні креми — гарне рішення для жирної шкіри. Глиняні маски, як-от Маска на основі вугілля для глибокого очищення шкіри обличчя, також відмінно підходять для догляду за таким типом шкіри.
Прозора розсипчаста пудрі від Мері Кей

Які засоби для макіяжу можете порекомендувати, якщо в мене жирна шкіра?

Завжди шукай засоби, на яких зазначено, що вони некомедогенні (не забивають пори). Це стосується і догляду за шкірою! Окрім цього, використовуй засоби з матовим фінішем, як-от Матова тональна основа TimeWise® 3D. А прозора розсипчаста пудра чи серветки з матуючим ефектом, про які зазначалось раніше, допоможуть прибрати надлишки жиру на обличчі.

Які існують хибні твердження щодо жирної шкіри?

Насправді їх декілька.

  1. Зазвичай вважають, що власники жирного типу шкіри не можуть використовувати засоби, що містять в своєму складі олію. Насправді, на засобі просто повинна бути позначка "некомедогенний".
  2. Може виникнути думка, що додаткове очищення зможе допомогти впоратися з надмірним вироблення шкірного сала. Це хибне твердження. Таке очищення може спричинити висихання навіть жирної шкіри, що призведе до появи нових проблем. Для всіх типів шкіри достатньо очищення двічі на день.
  3. Оскільки жирна шкіра має блискучий вигляд, то прийнято вважати, що вона не потребує зволоження, адже це призведе до її більш жирного зовнішнього вигляду. Розвіюємо міф: всі типи шкіри потребують зволоження! Просто знайди той зволожувальний крем для жирної шкіри, який буде комфортний саме для тебе.
  4. В тебе може виникнути спокуса наносити декілька шарів тонального крему протягом дня, сподіваючись на те, що це допоможе приховати жирний блиск на обличчі. Однак такі маніпуляції в макіяжі можуть призвести до закупорювання пор, а зовнішній вигляд буде тьмяним та неприбавливим. Найкраще рішення — нанести легкий макіяж та контролювати жирний блиск за допомогою матуючих серветок або легкої пудри. Я також рекомендую завжди очищувати та зволожувати обличчя перед нанесенням макіяжу.

Підбери свій догляд за жирною шкірою

Якщо ти маєш жирну шкіру і тобі складно підібрати догляд за шкірою чи засоби для створення макіяжу, звернись до Б'юті-експертки
"Мері Кей"
! Твоя персональна Консультантка з краси, вона проконсультує та допоможе з вибором найкращих рішень для тебе — віртуально чи під час особистої зустрічі!