Незалежно від того, чи шукаєш ти базовий догляд, чи антивіковий, важливо наносити засоби для догляду за шкірою у правильному порядку. Правильний порядок нанесення продуктів гарантує, що ти отримаєш максимальну користь від кожного продукту.
Але як найкраще наносити доглядові засоби? Читай далі експертні поради, у якій послідовності нашаровувати б’юті-засоби — зокрема,  як наносити ретинол — від Карісси Дауді, менеджерки з розробки продукції Mary Kay.

КРОК 1: ОЧИЩЕННЯ

Очищення  це ключовий крок у твоїй щоденній б'юті-рутині, оскільки він видаляє макіяж, бруд і жир, а також речовини,які можуть призвести до закупорювання пор та висипань. Ти можеш обрати засіб для вмивання відповідно до типу своєї шкіри, тож незалежно від того, суха, комбінована чи жирна, твій засіб для очищення відповідатиме конкретним потребам твоєї шкіри. І переконайся, що ти використовуєш теплу воду, замість гарячої, яка може підсушувати або подразнювати шкіру. 

КРОК 2: СКРАБУВАННЯ ТА МАСКІНГ

Скрабування допомагає позбутися надлишку відмерлих клітин шкіри та відкрити шар нових під ними. Скрабування також допомагає запобігти сухості шкіри, надати їй сяйва, вирівняти текстуру і тон. Ти можеш відлущувати шкіру за допомогою фізичного пілінгу, як-то скраб або щітка, або хімічного, в якому замість гранул може використовуватисья хімічна речовина, до наприкладу, гліколева кислота.

Використання масок 2-3 рази на тиждень допоможе підживити шкіру та позбутися слідів стресу і втоми. Обирай маски, зважаючи на потреби твоєї шкіри – зволоження, очищення пор, вирівнювання тону тощо.

Спосіб застосування скрабів та масок може відрізнятись залежно від продукту, дотримуйся інструкцій, щоб отримати найкращий результат.

КРОК 3: ТОНІЗУВАННЯ

Наступний важливий крок — тонік. Він допоможе доочистити шкіру і підготувати її до наступних кроків твоєї б’юті-рутини. Змочи ватний диск тоніком та проведи ним по обличчю та шиї. Тоніки можуть бути на спиртовій основі, але не хвилюйся! Спиртовмісні засоби так само освіжають і не пересушують шкіру, як і тоніки без спирту.


На цьому етапі догляду за шкірою ти можеш використовувати лосьйони або термальну воду  — доглядові засоби, які схожі на тонік, і надають шкірі додаткового зволоження.

КРОК 4: БУСТЕР
.

Бустери або сироватки-концентрати — це висококонцентровані дерматокосметичні засіби з потужними інгредієнтами, такими як вітамін С, гіалуронова кислота, альфа-гідроксикислота або ферулова кислота, і які вирішуть конкретні проблеми шкіри, такі як мімічні зморшки, дегідратація, недосконала текстура або гіперпігментація. 

Візьми 6-8 крапель бустера на долоню і нанеси засіб масажними лініями на обличчя та шию, уникаючи зони навколо очей. Кількість засобу може залежати від особистих уподобань. Завжди перевіряй інструкцію з використання бустера, особливо якщо в ньому використовується антивіковий інгредієнт ретинол, оскільки активні інгредієнти у формулі можуть означати, що твоя шкіра потребує ретинізації*.  

КРОК 5: РЕТИНОЛ

Ретинол, або вітамін А — це потужний ретиноїд з антиоксидантними властивостями, який є золотим стандартом у боротьбі із віковими змінами шкіри. Багаторічні наукові дослідження, проведені університетами та дерматологами всього світу, підтвердили вагомі переваги цього інгредієнта, продемонструвавши його здатність робити шкіру більш молодою.


Засоби, що містять у своєму складі чистий ретинол, слід наносити на ніч, оскільки вони роблять шкіру більш чутливою до сонця. Не збільшуй рекомендовану кількість засобу з ретинолом - достатньо горошини. Якщо ти використовуєш чистий ретинол вперше, експерти рекомендують вводити його до догляд поступово, пройшовши процес ретинізації (адаптації). Якщо ти використовуєш засоби із вмістом інкапсульованого ретинолу, тобі не потрібно ретинізувати шкіру. Уникай використання деяких бустерів та засобів із саліциловою кислотою (наприклад, засобів для лікування акне) під час застосування ретинолу.*

КРОК 6: СИРОВАТКА

Сироватки –  наступний етап твого щоденного догляду. Сироватки складаються з невеликих молекул, що містять більш високу концентрацію інгредієнтів, і завдяки цьому здатні проникати глибоко в шкіру, що робить твій догляд ще ефективнішим. Наприклад, ти можеш скористатись сироваткою з вітаміном С, щоб позбавати шкіру тьмяності та покращити її зовнішній вигляд. 


Масажними рухами нанеси сироватку на обличчя висхідними рухами, уникаючи зони навколо очей. Якщо ти використовуєш декілька сироваток, слід наносити іх по черзі, а не змішувати.  

КРОК 7: ЗВОЛОЖЕННЯ ТА ЗАСОБИ З SPF

Зволоження шкіри – невід'ємна частина догляду за нею. Це ключовий крок у догляді, важливий для всіх типів шкіри, оскільки навіть жирна шкіра схильна до зневоднення.

Сонцезахисний крем (з SPF) є обов'язковим елементом догляду за шкірою обличчя та тіла навіть у похмурі дні, оскільки він допомагає запобігти сонячним опікам, раннім ознакам старіння шкіри, знижує ризик розвитку раку шкіри. Сонцезахисний крем широкого спектру дії захистить твою шкіру від UVA та UVB променів. Для зручності обирай денний зволожувальний крем з SPF захистом – такий засіб одночасно доглядає за шкірою і захищає від впливу сонця.

Також можна використовувати праймер або тональний крем з SPF, але пам'ятай, що сонцезахисний фактор (SPF) не має накопичувального ефекту, тож якщо ти наносиш декілька засобів із SPF, твоя шкіра буде захищена відповідно до найвищого показника SPF, а не комбінації усіх.

КРОК 8: ДОГЛЯД НАВКОЛО ОЧЕЙ

І на завершення своєї б'юті-рутини нанеси крем для шкіри навколо очей. Шкіра під очима має інші потреби, тому не варто використовувати для цього звичайний зволожувальний крем. Креми для шкіри навколо очей, на відміну від універсальних зволожувальних засобів для всього обличчя, розроблені з урахування специфічних потреб шкіри навколо очей. Ці формули вирішують такі проблеми, як мішки під очима, набряки і темні кола. Крем, розроблений спеціально для зони навколо очей, діє спрямовано на вирішення задач цієї конкретної ділянки шкіри.

Найкраще наносити крем безіменним пальцем, починаючи від внутрішнього куточка ока і рухаючись до зовнішніх, щоб стимулювати мікроциркуляцію. Якщо ти використовуєш у догляді ретинол, нанеси крем для шкіри навколо очей перед використанням засобу з ретинолом.

Модель з нерозтушованим консилером під очима

Поради з догляду за шкірою: Консилер для шкіри під очима

Креми для шкіри навколо очей – невід’ємна частина щоденної б’юті-рутини, та все ж ти можеш зіткнутися з проблемою мішків, набряків або темних кіл під очима. В такому разі на допомогу прийде Маскувальний засіб Perfecting Concealer™. Ознайомся з порадами візажистів, як найкраще замаскувати недоліки під очима.

Незалежна Консультантка з краси "Мері Кей"– твоя незамінна помічниця в питаннях догляду за шкірою 

Завжди виглядати впевненою та чарівною тобі допоможе твоя Б'юті-експертка Mary Kay. Вона допоможе швидко підібрати потрібні засоби та надасть цінні поради щодо догляду за шкірою в онлайн-форматі або при особистій зустрічі.