Продовжуємо нашу серію статей «Догляд за шкірою: секрети десятиліть» з доктором Шоною Беркес-Хендерсон, старшим науковим співробітником з клінічних досліджень Mary Kay®, новими порадами по догляду за шкірою 30+. Тобі ще немає 30? Тоді тебе може зацікавити:

Догляд за шкірою в 20+ років
Режими догляду за шкірою 101
Безпека продукції 101

Доктор Шона Беркс-Хендерсон, Старший науковий співробітник з клінічних досліджень Mary Kay®

Як змінюється шкіра до 30 років?

Старіння — це неминучий і складний процес, який клінічно можна описати як наявність зморшок, пігметних плям, нерівномірність тону та в'ялість шкіри. Ознаки старіння починають з'являтися ближче до 30 років. 
До цього часу виробіток колагену нашим організмом щорічно зменшується на 1%, а швидкість відновлення клітин поступово знижується.

У 30 років:

Через зниження рівня колагену і еластину починають з'являтися зморшки. Крім того, їхньому утворенню сприяють і повторювані вирази обличчя (наша міміка). Наприклад, ти можеш побачити зморшки в зоні навколо очей («гусячі лапки»), а також зморшки навколо рота (усмішка) або на лобі.

Після 30 років оновлення клітин починає сповільнюватися, що призводить до нерівномірності тону та тьмяності та втомленого вигляду шкіри.

Перші прояви старіння безумовно може викликати роздратування чи страх, однак воно є природним процесом, а не катастрофою! Що дійсно важливо, так це дбати про свою шкіру, щоб вона залишалася красивою і здоровою у будь-якому віці.
A blonde white woman with beautiful even skin

З чого складається основний догляд за шкірою в 30 років?

Крім базового догляду за шкірою (очищення, зволоження і захист від ультрафіолету), додай до свого режиму антивікові засоби, спрямовані на боротьбу зі зморшками, нерівність тону шкіри та іншими більш помітними ознаками її старіння. Використання повного комплексу засобів, які необхідні твоїй шкірі, допоможе зменшити передчасні ознаки старіння та збережуть шкіру більш здоровою і молодою.

Очищувальний засіб для обличчя: використовуй вранці та ввечері, щоб змити макіяж і забруднення, які можуть призвести до закупорювання пор та появи висипу.
Антиоксидантна сироватка: використовуй сироватку, багату антиоксидантами, для захисту від вільних радикалів, що можуть сприяти передчасному старінню шкіри: появі зморшок, пігментації та погіршенню текстури шкіри.
Відлущувальний засіб: видаляє відмерлі часточки шкіри і прискорює оновлення клітин, що посилює її природне сяйво.
Зволожувальний сонцезахисний крем: обери зволожувальний крем, який містить SPF, щоб зберегти вологу у шкірі та захистити її від шкідливих факторів навколишнього середовища, наприклад, УФ-випромінювання. Сонцезахисний крем широкого спектру дії захищає шкіру від УФА-променів, що сприяють появі зморшок і пігментації, і УФБ-променів, що сприяють виникненню сонячних опіків. Обов'язково використовуй сонцезахисний крем щодня.

Ретинол: додай до свого догляду за шкірою засоби з ретинолом локального застосування, щоб поліпшити загальну текстуру і надати шкірі рівний тон. Нанось ввечері та уникай області навколо очей.
Зволожувальний крем або зволожувальна маска для обличчя: використовуй зволожувальний крем з гіалуроновою кислотою або зволожувальну маску для обличчя, щоб допомогти шкірі утримувати вологу, необхідну для підтримки її м'якості, гладкості та еластичності.
Крем для шкіри навколо очей: використовуй крем вранці та ввечері, щоб зволожити шкіру навколо очей і підвищити її еластичність.

Рішення:
• Спробуй Живильну сироватку С+Е TimeWise®. Вона додасть до твоєї б'юті-рутини потужний заряд антиоксидантів, щоб шкіра виглядала більш пружною, сяючою та здоровою.
• Відлущуй відмерлі клітини двічі на тиждень за допомогою Пілінгу для обличчя TimeWise Repair® Revealing Radiance®, який містить гліколеву кислоту в якості хімічного ексфоліанта, або спробуй Поліпшену Систему відновлення шкіри TimeWise®.
• Збережи життєво необхідну вологу шкіри за допомогою Зволожувальної маски-гель TimeWise®.

ПОРАДИ З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІДПОВІДНО ДО ТИПУ ШКІРИ

Якщо ти маєш нормальну шкіру, то в тебе не виникає проблем із сухістю чи жирністю. Оскільки твоя шкіра менш вибаглива, ніж шкіра інших типів, ти можеш спробувати різні очищувальні та зволожувальні засоби, маски, поки не знайдеш те, що тобі підходить. Але як щодо інших типів шкіри?


A smear of the pink, moisturizing TimeWise® Moisture Renewing Gel Mask

СУХА

Для цього типу шкіри характерне відчуття стягненості, а тонкі зморшки стають більш помітними. Шукай засоби, які дають додаткове зволоження, наприклад, Інтенсивно зволожувальний крем для сухої шкіри і Зволожувальна маска-гель TimeWise®!

Four purple, creamy dots of Mary Kay® Oil-Free Hydrating Gel in various sizes
ЖИРНА
Твоя шкіра виробляє надмірну кількість шкірного сала (жиру), через що для неї характерний жирний блиск та менша кількість зморшок, але при цьому на ній менше зморшок. Використовуй знежирені зволожувальні засоби, зокрема Знежирений зволожувальний гель для нормальної та жирної шкіри обличчя Mary Kay®, очищувальні засоби із саліциловою кислотою, маски з глиною, а також засоби, що мають позначку «некомедогенний», які не забивають пори. І пам'ятай: навіть жирна шкіра потребує зволоження.

A smear of the gray, creamy Clear Proof® Deep-Cleansing Charcoal Mask
КОМБІНОВАНА
Для твоєї шкіри властиві жирна Т-зона і суха/нормальна шкіра на інших частинах обличчя. Деякі засоби розроблені спеціально для комбінованої шкіри, але тобі підійдуть й чимало інших засобів. Обирай продукцію, яка зволожує шкіру, не створюючи відчуття «важкості» в Т-зоні, або спробуй мультимаскінг з використанням Маски на основі вугілля для глибокого очищення шкіри обличчя і Зволожувальною маски-гель TimeWise®!

A man dispensing MKMen® Shave Foam into his hand

Чи відрізняються проблеми зі шкірою у чоловіків в 30+ років від проблем зі шкірою, з якими зіштовхуються жінки в тому ж віці? Ви даєте різні поради для тридцятирічних жінок і чоловіків?

Старіння шкіри, як правило, відбувається однаково, незалежно від статі. З віком уповільнення вироблення колагену призводить до втрати вологи, що може стати причиною появи зморшок. Тому, якщо у тебе вже є базовий догляд (очищувальний засіб, захист SPF і зволоження), зосередься на засобах, призначених для усунення зморшок та нерівномірності тону шкіри.

Однак чоловіки, як прави
ло, менше за жінок переймаються доглядом за шкірою. Відмінність у звичках та поведінці різних статей є причиною різниці і в потребах шкіри. Наприклад, щоденне або щотижневе гоління може сприяти посиленню подразнень та сухості. Чоловіки також не звикли захищати себе від сонячних променів, як і загалом доглядати за своєю шкірою, через що варто особливо звертати їхню увагу на цей аспект.

Рішення:
Колекція MKMen® містить основні засоби, необхідні чоловікам для догляду за шкірою (засіб для очищення, зволожувальний крем із SPF і крем для очей), а також Піну для гоління MKMen® і Охолоджуючий гель після гоління MKMen®, які допомагають уникнути подразнення під час гоління та охолодити шкіру після.

ПОРАДА З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ: НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ ГОЛІННЯ

Луїс Каско дав кілька порад щодо догляду за чоловічою шкірою, зокрема щодо гоління! Він пропонує голитися після теплого душу, щоб пори відкрилися. Також потрібно змочити обличчя теплою водою перед нанесенням піни для гоління. Потім обережно поголися в напрямку росту волосся, щоб попередити подразнення і зробити гоління більш гладким.

Several dots of the white Calm + Restore Facial Milk from the Clinical Solutions® Retinol 0.5 Set

На які інгредієнти мені варто звернути увагу при купівлі засобів з догляду за шкірою 30+?

Я пропоную використовувати антивікові засоби, що містять наступні ключові інгредієнти.

РЕТИНОЛ
Цей інгредієнт, також відомий як вітамін А, підтримує природне вироблення колагену і еластину, зменшуючи появу зморшок. Покращує текстуру шкіри та зменшує видимість темних плям за рахунок прискорення відновлення клітин шкіри.

SPF ШИРОКОГО СПЕКТРА ДІЇ
Для щоденного захисту завжди використовуй сонцезахисний крем широкого спектра дії, навіть за хмарної погоди. Це важливий крок у будь-якому догляді за шкірою, тому що він може захистити шкіру від шкідливих УФ-променів і забезпечити профілактику ранніх ознак старіння шкіри.
Рекомендована продукція: в добірці бренду є безліч зволожувальних кремів із захистом від сонця, а Денний захист SPF30 з комплексом TimeWise 3D® відмінно підходить для зменшення ранніх та видимих ознак старіння.

ВІТАМІН С
Вітамін С підтримує природний виробіток колагену і еластину, а також є сильним антиоксидантом, що захищає шкіру від вільних радикалів, які можуть сприяти передчасному старінню шкіри.
Рекомендована продукція: Додай до свого догляду Живильну сироватку С+Е TimeWise®, щоб отримати відразу три різні форми вітаміну С, що посилені додаванням вітаміну Е.

ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА
Гіалуронова кислота допомагає зволожувати шкіру і робить її більш гладкою.
Рекомендована продукція: Запатентований комплекс Volu-Firm® є у всіх засобах системи TimeWise Repair® і містить трипептиди, які стимулюють виробіток власної гіалуронової кислоти, що допомагає «підтягнути» шкіру обличчя та візуально її омолодити.1


A smiling black woman with glowing even skin

Чи можу я в 30 років мати молоду, пружну шкіру без зморшок?

Здоровий зовнішній вигляд шкіри залежить від способу життя, факторів навколишнього середовища, а також генетики. Як я згадувала раніше, з плином часу зменшується виробіток колагену, що призводить до появи зморшок. Однак саме сонячні промені найбільше впливають на появу зморшок і втрату пружності. Намагайся уникати надмірного перебування на сонці. Наявність хорошого антивікового догляду, який включає захист від сонця, допоможе відстрочити прояв ознак старіння, надовго зберегти здоров'я та сяйво шкіри.

Clear Proof® Acne System in while, green and black tubes on a bathroom counter with the teal, transparent Indulge® Soothing Eye Gel

В 30 років у мене все ще з'являються прищі. Як їх позбутися?

Акне виникає, коли пори твоєї шкіри забиті шкірним салом (жиром), відмерлими клітинами шкіри або бактеріями, тому я пропоную ефективне очищення за допомогою саліцилової кислоти. Цей ключовий інгредієнт сприяє легкому видаленню відмерлих клітин шкіри і допомагає очистити пори від бруду та шкірного сала, усунути і запобігти запаленню. Якщо у тебе легкий висип, використовуй крем для проблемної шкіри локальної дії. У разі рясного висипу проконсультуйся з дерматологом для отримання рекомендацій щодо лікування.

Рекомендована продукція:
Набір по догляду за проблемною шкірою Clear Proof® містить 2% саліцилову кислоту. Це дуже ефективний інгредієнт, який допомагає прибрати існуючі прищі та запобігає подальшій появі висипу.
An Asian woman with beautiful skin

Як моя етнічна належність впливає на старіння моєї шкіри?

На старіння впливають як внутрішні, так і зовнішні чинники. Етнічне походження має тут незначну роль. Навколишнє середовище та спосіб життя є одними з ключових факторів, що впливають на старіння шкіри обличчя. Візуальні ознаки старіння, такі як зморшки, нерівний тон шкіри і зниження еластичності шкіри, можуть виникати у представників будь-яких етнічних груп. Однак деякі дослідження показують, що ті чи інші ознаки старіння більш характерні для окремих етнічних груп:

Азіатська: нерівномірний відтінок шкіри і «гусячі лапки»
Африканська: нерівний тон шкіри та деформація лінії підборіддя
Європейська: вікові та мімічні зморшки, втрата еластичності шкіри
Латиноамериканська: нерівний тон шкіри і деформація овалу обличчя

Рекомендована продукція:
При нерівномірності тоні шкіри використовуй Пілінг для обличчя TimeWise Repair® Revealing Radiance® два рази на тиждень, щоб шкіра виглядала молодшою і оновленою, з більш рівним тоном. Окрім вітамінів C і E, Живильна сироватка С+Е TimeWise® також містить екстракт білої квасолі, який допомагає зменшити пігментацію на поверхні шкіри і в цілому поліпшити зовнішній вигляд.2

При деформації овалу обличчя застосовуй Активну ліфтинг-сироватку TimeWise® Repair Volu-Firm® після засобу для очищення. У ході незалежного клінічного дослідження 100% учасниць тестування спостерігали, що в'яла шкіра на щоках та лінії підборіддя стала більш підтягненою.3

Для розгладження «гусячих лапок» використовуй Оновлювальний крем для шкіри навколо очей TimeWise Repair® Volu-Firm® із металевим аплікатором два рази на день. Цей зволожувальний крем містить інгредієнти, що підтримують природний колаген та еластин шкіри, які в свою чергу допомагають підтримувати природний каркас шкіри.4

При глибоких зморшках, а також при втраті еластичності шкіри спробуй використовувати деякі або всі засоби з Набору TimeWise Repair® Volu-Firm®. Клінічно доведено, що система допомагає зменшити видимість глибоких зморшок і підвищити еластичність шкіри.5


A blonde woman with beautiful even skin gently touching her face

Як змінюється моя шкіра у віці 40-50 років?

У 40+ років може настати поворотний момент для твоєї шкіри. Ти можеш помітити більше ознак старіння:

• Збільшення тонких ліній, поява глибоких зморшок.
• Втрата об’єму та еластичності шкіри, що призводить до її в’ялості, сплощення щік та помітні деформації овалу обличчя.
• Збільшення сухості та шорсткості шкіри.
• Збільшення гіперпігментації (вікові плями), нерівний тон шкіри та менш сяюча шкіра.

Що викликає ці зміни?

Ці ознаки старіння у віці 40-50 років можуть статися з різних причин — деякі з них є повністю природним процесом старіння!

• Процес природного відлущування шкіри сповільнюється, що викликає появу нерівного тону. Це надає шкірі втомленого та тьмяного вигдяду.
• Поступове зменшення поживних речовин шкіри може призвести до зменшення її сяяння.

• З віком ми втрачаємо більше гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота важлива для зволоження шкіри. Отже, її втративпливають на сухість шкіри.
• Крім того, зменшується природна здатність шкіри підтримувати бар’єрну функцію, що може призвести до сухості та огрубіння шкіри.
• З віком відбувається зменшення вироблення колагену. Ознаки старіння стають більш вираженими. Зменшення колагену може призвести до появи мімічних і глибоких зморшок на лобі та вздовж носогубних складок.

Рекомендована продукція:

Продовжуй використовувати сироватки або інші засоби з ретинолом, а також засоби, що забезпечують SPF-захист та мають відлущувальні  властивості. Подумай про те, щоб посилити свій щоденний догляд за допомогою засобів, які ми пропонуємо нижче, щоб усунути більш видимі ознаки старіння.

Сироватки з антиоксидантами, вітаміном С або пептидами: антиоксиданти та вітамін С допомагають захистити шкіру від вільних радикалів, які спричиняють передчасне старіння шкіри: поява зморшок, підсилення пігментації та нерівність текстури шкіри. Вітамін С та деякі пептиди сприяють виробленню шкірою природного колагену та еластину. Спробуй наш "Чарівний набір" TimeWise® з комплексом TimeWise 3D®, Живильну сироватка С+E TimeWise® та Активну ліфтинг-сироватку TimeWise Repair® Volu-Firm®

Засоби для догляду за шкірою навколо очей: використовуй засоби, які допомагають у вирішенні конкретних проблем старіння, таких як зморшки та втрата пружності. Оскільки шкіра в цьому віці стає більш сухою, важливо, щоб шкіра навколо очей була максимально зволоженою. Ми пропонуємо Оновлювальний крем для шкіри навколо очей TimeWise Repair® Volu-Firm®.

Пілінги6Шкіра, яка з віком може страждати на уповільнену регенерацію, матиме користь від використання засобів-ексфоліантів, які допоможуть видалити з її поверхні відмерлі клітини. Використовуй механічний або хімічний пілінг один або два рази на тиждень, щоб поліпшити текстуру і зробити шкіру сяючою. Обери засіб, що підійде твоїй шкірі: Поліпшена система оновлення шкіри TimeWise®, Пілінг для обличчя TimeWise Repair® Revealing Radiance®.

Догляд за шкірою в 30, 40 та 50+ років

Якщо тобі необхідна допомога в підборі антивікового догляду або тобі просто потрібно повторно замовити свою улюблену сироватку, зв'яжися зі своєю Незалежною Консультанткою з краси! Як особистий помічник у догляді за шкірою вона може допомогти тобі полюбити свою шкіру, а також спробувати новітні тренди макіяжу з індивідуальними консультаціями або у форматі мінізустрічі з подругами — віртуально або особисто!

Доктор Шона Беркес-Хендерсон, старший науковий співробітник з клінічних досліджень Mary Kay®,
яка любить читати та проводити час із сім’єю та друзями. Її вибір — це матова тональна основа TimeWise 3D®.