Доктор Шона Беркс-Хендерсон, Старший науковий співробітник з клінічних досліджень Mary Kay® дала відповіді на поширені запитання в інтерв’ю «Догляд за шкірою: секрети десятиліть» про щоденний догляд та його значення для дівчат «20+». Якщо тобі ще не виповнилось 20 або ти насолоджуючись перетнула цей вік, то ця стаття допоможе тобі визначитись із режимом догляду за своєю шкірою, аби вона з часом лише дякувала тобі своєю красою та сяйвом.

A picture of Dr. Shoná Burkes-Henderson, Senior Scientist, Clinical Research, a black female scientist, smiling in a scientific setting

В якому віці я повинна починати використовувати засоби для догляду за обличчям?

Розпочинати догляд за шкірою потрібно у юному підлітковому віці, але найкраще — проконсультуватись перед цим із сертифікованим дерматологом, аби не розпочати використовувати засоби занадто рано. Дослідження показують, що незалежно від віку, шкіра має постійну потребу в базовому догляді: в очищенні та зволоженні, захисті від УФ-випромінювання, а також у додаткових інгредієнтах, що збагачують шкіру та допомагають боротись із шкідливим впливом зовнішніх подразників. Це — основні потреби шкіри будь-якого віку, але з часом кожна жінка додає до свого щоденного догляду засоби, які направлені на дію інших проблем шкіри.

A picture of a smiling redheaded white woman in her twenties with glowing skin

Як моя шкіра змінюється і чи старіє вона у «20+»?

Видимі ознаки старіння шкіри такі, як: зморшки або мімічні лінії можуть з’явитись уже в ранні 20 років. Але пам’ятай, що шкіра починає процес старіння до того, як це стає видимим для тебе. Етнічне походження, навколишнє середовище та стиль життя — основні чинники, що впливають на процес старіння шкіри. Кількість колагену починає зменшуватись на 1% щороку, а це призводить до зменшення пружності шкіри та появи зморшок і мімічних ліній. Цей процес супроводжується зменшенням гідратації шкіри та послабленням природніх бар’єрів, що призводить до сухості шкіри.

ПОРАДА З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ: ПІДТРИМУЙ ПРИРОДНЄ ВИРОБЛЕННЯ КОЛАГЕНУ ШКІРОЮ

Якщо ти вже замислилась над тим, що шкіра починає менше виробляти природного колагену, радимо додати до свого щоденного догляду сироватку з багатим на оксиданти Вітаміном С. Рекомендуємо Живильну сироватку С+Е TimeWise®. Вона поєднує у собі три різних потужних джерела Вітаміну С (включно з чистим Вітаміном С), що допомагає захищати шкіру від передчасного старіння та підтримує природнє вироблення колагену шкірою. Ця сироватка також ідеально підійде, якщо ти хочеш зменшити видимість мімічних ліній.

A picture of the TimeWise Miracle Set 3D anti-aging skin care set in pink and gray tubes on a white bathroom counter

Як повинен виглядати догляд за шкірою в 20 років?

Дуже важливо розпочати постійно доглядати за шкірою та щоденно очищати, зволожувати та захищати від прямих сонячних променів шкіру.

Ідеальний щоденний догляд за шкірою у 20+ включає:

Використання ніжного очищення двічі на день для змивання макіяжу та забруднення шкіри без подразнення шкіри.

Протягом дня використовуй зволожувальний засіб із сонцезахисним фактором. Нежирний крем, що швидко поглинається – ідеальний для щоденного зволоження обличчя та шиї.

Додай до догляду нічний крем із антиоксидантною силою, що бореться з впливом вільних радикалів, а також зволожуватиме шкіру протягом сну.

Двічі на день використовуй крем для шкіри навколо очей для зволоження та боротьби з темними кругами у цій області обличчя, а також боротиметься із появою перших ознак старіння навколо очей.

Завчасно почати використання засобів із сонцезахисним фактором допоможе вберегти шкіру від пошкоджень прямими сонячними променями, а також такий догляд допоможе гідратації епідерми протягом всього дня. Все це допоможе шкірі виглядати більш гладенькою та попередити появу ознак старіння у майбутньому.

Якщо ж ти хочеш підсилити свій догляд та додати більше засобів для боротьби із появою ознак старіння шкіри, тоді засоби із ретинолом зможуть підсилити твій догляд та попередити старіння шкіри. Ретинол підсилює структуру клітин та допомагає покращити текстуру шкіри та її тон. Наносити потрібно такі засоби на ніч, уникаючи зони навколо очей, на яку необхідно нанести спеціальний крем для догляду за шкірою навколо очей.

A picture of an Asian woman in her twenties with beautiful skin

Чи можна використовувати засоби для боротьби з ознаками старіння вже у 20 років?

Звісно! Дуже важливо зрозуміти, що процес старіння шкіри починається до того, як ти зможеш це побачити. Весь негативний вплив на шкіру протягом життя завжди проявляється трішки пізніше. Набагато важче боротись із видимістю зморшок, мімічних ліній, вікових плям чи з іншими недоліками шкіри після того, як вони вже з’явились. На щастя, доглядаючи за своєю шкірою (базовий догляд або антивіковий догляд) заздалегідь, ти зможеш допомогти своїй шкірі виглядати здоровою та молодою у майбутньому.

Можно ли использовать средства, предупреждающие признаки старения, в возрасте 20 лет?

Конечно! Важно знать, что старение кожи происходит раньше, чем ты это заметишь. Накопленные повреждения кожи на протяжении всей жизни проявятся позже. После появления морщин, пигментных пятен или других проблем с кожей гораздо сложнее избавиться от них. К счастью, своевременные действия и фокус на здоровье кожи (будь то базовый уход за кожей или антивозрастные средства) помогут твоей коже в будущем.
Можно ли использовать средства, предупреждающие признаки старения, в возрасте 20 лет?

Конечно! Важно знать, что старение кожи происходит раньше, чем ты это заметишь. Накопленные повреждения кожи на протяжении всей жизни проявятся позже. После появления морщин, пигментных пятен или других проблем с кожей гораздо сложнее избавиться от них. К счастью, своевременные действия и фокус на здоровье кожи (будь то базовый уход за кожей или антивозрастные средства) помогут твоей коже в будущем.
A picture of small and medium sized dots of skin care products on a white background

На які інгредієнти варто звернути увагу при покупці засобів по догляду за шкірою у віці 20 років?

Дослідження показали ефективність декількох активних інгредієнтів у засобах догляду за шкірою:

SPF
Сонцезахисні засоби із широким спектром дії знижують появу та видимість гіперпігментованих вікових плям, тьмяності шкіри та нерівності тону шкіри.
Рекомендована продукція: в асортименті Mary Kay є різноманітні засоби з догляду за обличчям та тілом з сонцезахисним фактором.

На какие ингредиенты мне обратить внимание, при покупке средств по уходу за кожей в возрасте 20 лет?

Исследования показали эффективность нескольких активных ингредиентов, используемых в средствах по уходу за кожей:

SPF
Солнцезащитные кремы с защитой широкого спектра действия могут помочь уменьшить появление пигментных пятен, потемнений кожи и неровного тона.

Решение:
 Mary Kay предлагает множество средств с солнцезащитным фактором для лица и тела

РЕТИНОЛ (ВІТАМІН А)

Ретинол зменшує видимість зморшок, допомагає покращити пружність та еластичність шкіри, покращує та вирівнює тон шкіри та додає їй сяйва.

ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА

Гіалуронова кислота покращує гідратацію шкіри та допомагає зменшити видимість мімічних ліній.
Рекомендована продукція: Набір TimeWise Repair® Volu-Firm® містить комплекс Volu-Firm, що забезпечує роботу потужних пептидів та допомагає підтримувати природний вміст гіалуронової кислоти.

ВІТАМІН С

Багатий на антиоксиданти Вітамін С (абсорбуюча кислота) підтримує натуральний відновлювальний процес шкіри та натуральне вироблення колагену, тому цей інгредієнт є важливим для здоров’я та краси шкіри.
Рекомендована продукція: Живильна сироватка С+Е TimeWise® містить три потужних джерела Вітаміну С та Вітамін Е.

A picture of a smiling white brunette woman with clear skin

Як впливає (або не впливає) тип шкіри на процес її старіння у 20+?

Суха шкіра зазвичай — тонша і пори в ній менші, що дає шкірі більш гладкого вигляду. Але зморшки та вікові лінії на такій шкірі стають видимішими, тому зволоження цього типу шкіри протягом дня є надзвичайно важливим.

Люди із жирним типом шкіри часто можуть мати проблеми з акне навіть у 20+. Тому контролювання жирності шкіри, матуючі та знежирені засоби – дуже важливий компонент у догляді для такої шкіри.

Поява зморшок зумовлена пошкодженням та низьким рівнем дерма компонентів (колагену та еластину), що відповідальні за підтримку структури шкіри. У 20+ рівень природніх антиоксидантів у шкірі зменшується, а відтак вона більше піддається негативному впливу вільних радикалів, що розрушують клітини шкіри та колаген. Ці фактори впливають на усі типи шкіри.

ПОРАДА З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ: ЗАСОБИ ДЛЯ РІЗНИХ ТИПІВ ШКІРИ

В асортименті Mary Kay є «Чарівний набір» TimeWise® Age Minimize 3D® у двох формулах: для нормального/сухого типу шкіри та для жирного/комбінованого типу шкіри. Ти можеш обрати формулу для себе.

A picture of two exfoliating scrubs and an at-home chemical peel with glycolic acid

Навіщо мені процедура пілінгу шкіри у 20 років? Чи може відлущення бути надлишковим у догляді?

Дослідження показують, що нерівномірна структура відмерлих клітин шкіри має грубий та тьмяний вигляд, а також може закупорювати пори, що в свою чергу викликає появу плям на шкірі та акне. Тому дуже важливо проводити процедуру відлущення шкіри, аби очистити пори, захистити шкіру від появи недоліків, а також очистити її від відмерлих клітин. Ретинол грає роль потужного ексфоліанту та  викликає процес відновлення клітин, аби мінімізувати видимість пор та додати шкірі гладенького вигляду.

Так, надлишкове відлущення можливе і воно може викликати пересушування шкіри та потенційне подразнення та появу недоліків. Використання фізичних та хімічних пілінгів також може призвести до підвищення чутливості шкіри.

Рекомендована продукція: Поліпшена Система оновлення шкіри TimeWise®  — чудовий варіант для фізичного способу відлущення шкіри. Якщо ти надаєш перевагу хімічному способу, тоді Пілінг для обличчя TimeWise Repair® Revealing Radiance® саме для тебе.

A picture of a smiling white woman in her twenties with curly hair and closed eyes

Це правда, що в першу чергу ознаки старіння з’являються у зоні навколо очей? Що викликає такі зміни і як я можу з цим боротись?

Шкіра навколо очей набагато тонша та більш делікатна, а тому піддається швидше появі ознак старіння. Через постійну роботу рухомих м’язів навколо очей під час посмішок, можуть з’являтись зморшки у вигляді так званих «гусячих лапок». Окрім цього, через близьке розташування судин до покрову шкіри, навколо очей можуть з’являтись темні кола та набряклості. Спробуй використовувати крем для шкіри навколо очей, який допоможе боротись із темними колами, набряклостями та зменшить видимість глибоких зморшок та вікових ліній або засіб який надасть додаткового зволоження для втомлених очей.

A picture of shimmering, pink Mary Kay® Hydrogel Eye Patches
Зменшення набряків та зволоження


Використовуй сяючі рожеві Гідрогелеві патчі під очі Mary Kay® протягом 20 хвилин для зволоження та зменшення набряків шкіри під очима.

A picture of a small pink tube and a smear of TimeWise® Age Minimize 3D® Eye Cream
Боротьба зі зморшками

Крем для шкіри навколо очей TimeWise® Age Minimize 3D® допоможе покращити та візуально зменшити видимість ознак старіння та втоми, включаючи видимість темних кіл під очима, набряклості, зморшок та вікових ліній.

A picture and smear of translucent, teal Indulge® Soothing Eye Gel in a translucent, frosted pot
Заспокоєння та охолодження


Прибери втомлений вигляд очей за допомогою Заспокійливого гелю для шкіри навколо очей. Цей охолоджуючий та заспокійливий гель містить рослинні екстракт. Він навіть збільшує зволоженість шкіри на 130%.

A picture of the three piece Clear Proof® Acne System in white bottles and tubes and Indulge® Soothing Eye Gel in a frosted, translucent pot on a white bathroom counter

У мої 20+ я все ще маю проблему з акне, хоча я думала що ця проблема лише для підлітків! Чому я досі маю проблемну шкіру та як з цим боротись?

Гормональні зміни, що відбуваються протягом десяти років, можуть викликати збільшення вироблення шкірою жиру та викликати підвищену жирність шкіри і акне. Зазвичай ця проблема зникає після підліткового віку, але буває й так, що проблемна шкіра залишається навіть у 20+. Цю проблему ще називають «наполегливе акне», коли у дорослому віці людина має проблемну шкіру. У такому випадку дуже важливо включити до свого щоденного догляду засоби для боротьби із проблемною шкірою, до складу яких входить саліцилова кислота, адже затяжне акне може викликати навіть появу рубців на шкірі.

Рекомендована продукція: Набір для догляду за проблемною шкірою Clear Proof® — найкраще рішення для проблемної шкіри у боротьбі з акне, до складу якого входить 2% саліцилова кислота. Це потужний та ефективний інгредієнт, що допоможе очистити проблемні ділянки шкіри та попередити появу пошкоджень на шкірі у майбутньому.

Догляд за шкірою у 20+

Незалежного від того, чи ти в пошуках базових засобів для догляду за шкірою обличчя або хочеш додати до свого основного догляду засоби для боротьби з ознаками старіння — звернись до Незалежного Консультанта з краси Mary Kay сьогодні, адже саме вона зможе допомогти полюбити свою шкіру та правильно доглядати за нею у свої 20+ і назавжди! Нижче ми пропонуємо декілька базових засобів для догляду за шкірою у 20+.

Доктор Шона Беркс-Хендерсон, Старший науковий співробітник з клінічних досліджень Mary Kay® отримує задоволення від проведення часу з родиною та друзями, а також від читання. Її улюблений обов’язковий засіб – Матова тональна основа TimeWise 3D.