Незалежно від того, чи новачок ти у догляді за шкірою або маєш добре продуманий режим доглядути, напевно, чула багато міфів та оман щодо пілінгу обличчя та тіла, які можуть завдати більше шкоди, ніж користі. Тому Доктор Тіффані Карл, головний науковий співробітник лабораторії вивчення шкіри та клінічних досліджень відповідає на найпоширеніші запитання про відлущування, щоб ти могла правильно робити ексфоліацію шкіри!

Усміхнена азіатка, яка робить відлущування ороговілих клітин шкіри за допомогою пудри-ексфоліант від Мері Кей

Що таке відлущування і чому воно важливе?

З точки зору догляду за шкірою, відлущування — процес видалення ороговілих клітин шкіри. Ти можеш позбутися їх за допомогою механічного пілінгу, як, наприклад, скрабу або щітки, або за допомогою хімічного пілінгу, під час якого для видалення мертвих клітин шкіри замість гранул використовуються кислоти, наприклад, гліколева кислота (альфа-гідроксикислоти).

Це важливий крок незалежно від типу шкіри, адже незважаючи на те, що шкіра оновлюється кожні 30 днів, іноді верхній шар мертвих клітин шкіри не повністю видаляється природним шляхом. Відлущування допомагає очистити ці надлишки мертвих поверхневих клітин, щоб виявити нові клітини шкіри. Відлущування шкіри – включаючи губи – допомагає зробити шкіру більш гладкою на дотик, а також запобігає сухості та лущенню шкіри. Якщо ти шукаєш антивікові засоби, то варто відлущувати шкіру, оскільки це може покращити сяйво шкіри та її текстуру, а також зменшити видимість мімічних та вікових зморшок.

ПІЛІНГ ОБЛИЧЧЯ ДЛЯ КОЖНОГО

ПОРАДИ ЩОДО ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ: ПОРЯДОК НАНЕСЕННЯ

Доктор Карл рекомендує наступну послідовність кроків у догляді за шкірою:

1. Очищувальний засіб: Вмий обличчя за допомогою очищувального засобу та ознайомся з рекомендаціями щодо застосування відлущувального засобу, щоб дізнатися, наносити його на суху чи зволожену шкіру.

2. Ексфоліант (пілінг, скраб): Виконуй цей крок двічі-тричі на тиждень, використовуючи ніжні кругові рухи при механічному пілінгу. Виконуючи цей крок відразу після етапу вмивання, ти запобігаєш втирання бруду в шкіру.

3. Тонік

4. Маска

5. Сироватка: Нанесення сироватки після етапу скрабування сприяє кращому поглинанню засобу шкірою.

6. Зволожувальні засоби: Зволоження шкіри після відлущування сприяє її швидкому заспокоєнню.

7. SPF: Краще робити пілінг вночі, щоб шкіра не зазнавала впливу додаткових подразників під час відновлення. Але якщо ти робиш пілінг вдень, то обов'язково використовуй засоби з SPF.

Художні мазки скрабів та пілінгів від Мері Кей.

Чи потрібно мені змінювати спосіб відлущування, якщо я використовую ретинол у догляді за шкірою?
Так! Якщо ти використовуєш засоби з ретинолом, ми не рекомендуємо використовувати скраби та пілінги, доки твоя шкіра не пройде весь етап ретинізації, оскільки вони можуть спричинити дискомфорт. Після завершення ретинізації та адаптації шкіри можна використовувати засоби для відлущування у ті вечори, коли ти не використовуєш ретинол. Якщо ти відчуваєш дискомфорт, зменши використання відлущувального засобу до комфортного тобі рівня.

Чи можливо перестаратися з відлущуванням?
Звісно! Ми рекомендуємо робити пілінг двічі або тричі на тиждень і наносити скраби делікатними масажними рухами. Надто ретельним скрабуванням можна видалити занадто багато шкіри та спричинити почервоніння і подразнення. А якщо ти використовуєш хімічний пілінг, використовуй його згідно з рекомендаціями, оскільки надмірне використання також може спричинити подразнення шкіри.

Завжди слід припиняти використання засобів, якщо ти відчуваєш подразнення на шкірі. Це стосується будь-яких ситуацій, навіть якщо ти не використовуєш ретинол. Незалежно від того, з яких кроків складається твій догляд, не роби пілінг занадто часто або інтенсивно.

Як жінка з бронзовим відтінком шкіри, чи маю я робити пілінг інакше? Як і інші жінки з таким відтінком шкіри, я занепокоєна тим, що відлущування за допомогою твердих частинок може призвести до гіперпігментації.
Для жінок з більш темним відтінком шкіри м’які хімічні пілінги можуть бути ефективнішими, ніж механічний пілінг за допомогою скрабу, який може подразнити шкіру, якщо наносити його занадто інтенсивно. Багаті на меланін відтінки шкіри, такі які мають африканські, латинські, індійські жінки та жінки з Близького сходу, часто більш схильні до гіперпігментації внаслідок запалення шкіри. Це означає, що подразнення шкіри може призвести до появи темних плям або плямистої пігментації.

Рекомендована продукція:
• Хімічний пілінг:
Використовуй Пілінг для обличчя TimeWise Repair® Revealing Radiance®, оскільки він відлущує за допомогою гліколевої кислоти, яку багато експертів вважають «золотим стандартом» серед альфа-гідроксикислот (AHA).

Цукровий скраб для губ з маслом ши «Білий чай та Цитрус» та Бальзам для губ з маслом ши «Білий чай та Цитрус»  у відповідних тюбиках з розкішними мазками продукту

Чи потрібно відлущувати шкіру на тілі чи тільки на обличчі та губах?
Для здорової шкіри будь-яких частин тіла корисне відлущування. Пілінг ліктів, колін і стоп допоможе уникнути сухості та лущення шкіри в цих ділянках.
Не відлущуйте пошкоджену або подразнену шкіру на тілі. Я не рекомендую робити пілінг для тіла перед використанням засобу для автозасмаги, до або після гоління незважаючи на те, що відлущування забезпечує однорідну поверхню шкіри і допомагає досягти більш рівномірного нанесення. Обидві процедури можуть потенційно подразнити шкіру. Також усупереч поширеній думці, відлущування шкіри не допомагає запобігти вростанню волосся. Кращим підходом було б поголитися вранці, а вже ввечері зробити відлущування скрабом для тіла.

Рекомендована продукція
• Скраб для тіла: Оновлюювальний скраб для тіла з маслом ши Satin Body® — чудовий скраб для видалення ороговілих клітин з усього тіла, зокрема тому, що він містить живильне масло ши. Ти навіть можеш використовувати його як скраб для ступнів!
• Відлущування шкіри рук: Зроби руки м'якшими та гладенькими з Набором Satin Hands® «Білий чай та цитрус» для домашнього СПА-догляду.
Усміхнена темношкіра дівчина, яка робить відлущування шкіри за допомогою скраба Botanical Effects Mary Kay

А як щодо акне? Чи можу я робити відлущування, якщо в мене вугри?
Так! Люди зі схильною до акне шкірою можуть відлущувати шкіру. Насправді, це може бути корисним, оскільки може допомогти очистити пори. Однак важливо уникати ексфоліації у місцях активних ушкоджень або прищів. Перед використанням відлущувального засобу слід проконсультуватися із сертифікованим дерматологом.

ТИ ЗНАЛА?
Саліцилова кислота, поширений інгредієнт у засобах для догляду за проблемною шкірою — відлущувальний компонент, ефективний у боротьбі з акне. Він допомагає видалити ороговілі клітини шкіри та підтримувати пори чистими, щоб зменшити накопичення бактерій на схильній до вугрів шкірі.

Чи можна робити відлущування перед тим, як надіти маску?

Якщо носіння маски подразнює шкіру, я не рекомендую робити відлущування або використовувати будь-які інші засоби, які потенційно можуть ще більше подразнити шкіру, безпосередньо перед її носінням. Загалом, найкраще робити відлущування ввечері перед сном, щоб під час відновлення шкіра не піддавалася впливу нових подразників.

Пілінг для новачків і не тільки

Якщо ти хочеш отримати персоналізовані поради та рекомендації стосовно скрабів та пілінгів, звернись до свого Незалежної Консультантки з краси «Мері Кей»! Як особиста Б'юті-експертка, вона допоможе тобі підібрати індивідуальний режим догляду за шкірою, порекомендує засіб для відлущування, який відповідатиме твоїм актуальним потребам, і розповість про тренди в макіяжі під час Мікропаті або Класу з краси — онлайн або за особистої зустрічі!